PostacieKunegunda Zdechła

Ekscentryczna, siedemnastoletnia dziewczyna, mieszkająca wraz z matką i bratem tuż przy podmiejskim cmentarzu. Pasjonuje się głównie pisaniem, zarówno prozy jak i poezji, nacechowanej wysoce negatywną energią. Posiada także talenty plastyczno-manualne. W przyszłości chciałaby dołączyć do interesu mamy jako wspólniczka, nie rozstając się przy tym z pisaniem.


 Elżbieta Pestka

Rówieśnicza Kuny, a także jedyna osoba w szkole, która się doń odzywa i nie doznaje wyraźnego uszczerbku na psychice. Jest "umysłem ścisłym" - tam, gdzie reszta uczniów wyje, płacze, nie rozumie i obawia się o promocje do następnej klasy, ona bawi się świetnie. Szczęśliwie, Elka nie ma oporów przed podzieleniem się jej wiedzą z innymi.

Kostian Sanebringer

Nie wiadomo czym tak naprawdę jest Kostian. W świecie wykreowanym przez Kunę, był płatnym mordercą, ale w wymiarze rzeczywistym jest jej wiernym sługą - doskonale wyszkolonym i bezwzględnym. Mimo narzuconej mu przez zaklęcie relacji z autorką, chłopak nie wacha się dogryzać, zwracać uwagę a czasami nawet opierniczać "Swojej Pani".


Dmitrij

Ma ponad dwadzieścia lat i ponad metr dziewiędziesiąt wzrostu. Mieszka i pracuje na warstwie Nox w sklepie "Wpierdol". W wolnych chwilach łazi po okolicznych bagnach jak pojeb i średnio umiejętnie rzępoli na gitarze. Zacnej sztuki obijania mordy nauczył się od swojego starszego brata i starszej siostry, po czym pieczołowicie przekazał tą wiedzę swoim dwóm młodszym braciom.Biała

Kosa, partnerka i nauczycielka Kuny. Zarozumiała, silnie wierząca w swoją nieomylność, jednak cierpliwa i czuła względem swojej podopiecznej. Nie przepada za trwającym Pestisem. Przez dwadzieścia lat trwała w letargu, spoczywając w podziemiach pod cmentarzem miejskim. Kunegunda jest pierwszym żniwiarzem z którym udało jej się utworzyć silną i trwałą więź.

Izydor Zdechły

Młodszy od siostry o trzy lata, mimo iż mniej mroczny, równie wredny co ona. Jego ulubionymi zajęciami jest haratanie w gałę i uprzykrzanie życia Kunie (nie bez wzajemności). 
Konstantyna Zdechła
Czterdziestoletnia rozwódka, prowadząca o dziwo jedyny zakład pogrzebowy w mieście, dba także o stary cmentarz miejski. Poza pracą jest spełnioną matką i gospodynią.


Pestis

Trwający, opiekun kosy Białej i żniwiarza Kunegundy, cyniczny i złośliwy ale przy tym raczej nieszkodliwy, przeprasza zawsze gdy kogoś nie chcący lub chcący zrani. Lubi mieć święty spokój i grać w gry planszowe, nie lubi swojej pracy, ludzi i białej, często odwala swoją robotę na pół gwizdka albo stara zwalić się ją na kogoś innego. Ma demona imieniem Cognito

Cognito

Strzygoń, demon trwającego Pestisa. Nieprzeciętnie inteligentny i dumny, w przeciwieństwie do swojego trwającego szczerze podziwia Białą. Jest jedyną istotą na obu warstwach, na której zależy Pestisowi.


Vincent

Stary gbur. Mieszka na warstwie Nox w sklepie "Wpierdol", którego jest właścicielem, z nie jasnych przyczyn jest uprzedzony do Rosji. Po śmierci swojego drugiego męża prawie całkowicie stracił zdolność do odczuwania zadowolenia, a także chęć dbania o swoją prezencję zarówno w sferze wizualnej jak i socjologicznej.


Wierzba

Eteryczna i spokojna kobieta, wróżbitka i jednocześnie ekspertka od leczenia dusz, czyli najbliższa osoba przypominająca kwalifikacjami psychologa w urbs Cruentum. Ma kłopotliwą tendencję do zbytniego naruszania przestrzeni osobistej znajomych i obcych ludzi. I tak, Elka na nią leci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

button